Zverejňovanie dokladov

Odkaz pre starostu
Anketa

Ako sa Vám páči publikácia o našej obci s názvom "Alekšince história a súčasnosť obce"?

K odpovedi môžete pridať aj Váš komentár.

Obsahovo a graficky veľmi kvalitná publikácia.

Zaujímavá a pekne spracovaná.

Dobrá, ale čakal(a) som o niečo viac.

Nepáči sa mi,

Váš komentár:

Váše meno:


Koľko je 3 + dva?
Vašu odpoveď napíšte číslom.Výsledky hlasovaniaObsahovo a graficky veľmi kvalitná publikácia.
   18 hlasov

Zaujímavá a pekne spracovaná.
   12 hlasov

Dobrá, ale čakal(a) som o niečo viac.
   11 hlasov

Nepáči sa mi,
   4 hlasyNapíšte nám

Máte otázky, postrehy, námety alebo pripomienky, ktoré sa týkajú obce Alekšince? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť? Môžete nám ich poslať aj prostredníctvom tohoto formulára. Správa bude doručená priamo na obecný úrad, následne bude spracovaná a pridelená zodpovednej osobe, ktorá Vás bude kontaktovať. Text môžete rozpísať podľa vašej vôle.

Vyjadrenie bude zverejnené na web stránke obce, máte však možnosť, aby vaše meno nebolo viditeľné pre návštevníkov stránky v odpovedi na váš príspevok. Anonymné príspevky nebudú spracovávané.

Pred odoslaním si preverte správnosť vyplnenia políčok s kontaktnými údajmi. V prípade, že nebudú vyplnené správne, Vás nevieme kontaktovať a riešiť otázku, prosbu, informáciu či iné.
Ano
Nie

Aby sme Vás mohli kontaktovať, prosím vyplňte e-mail alebo telefónProtispamová ochranaVašu odpoveď napíšte číslom.


* povinné položky - bez ich vyplnenia nebude formulár odoslaný
Pokiaľ uvediete do formulára mail, budete informovaný o novinkách v obci Alekšince.Odpovede na vaše podnety.

Otázka

14.1.2020 18:48
Chcem sa spýtať, na koľko čiernych zberných nádob mame narok ako trojčlenna domácnosť resp. na koľko litrov veľkú nadobu... Ak má domácnosť jedného člena a ma nárok na jednu štandardnú obecnú nádobu myslím ze je to 120 l, potom ten pomer nesedi k tomu, že traja členovia domácnosti platia za ten istý pocet litrov, ktoré sa zmestia do štandardnej nádoby za odpad 3x viac... Čierne nádoby sa vyvážajú 2x za mesiac, čo nám nepostačuje.
meno nezverejnené

Naša odpoveď

15.1.2020 7:39
Dobrý deň,

podľa platného Všeobecného záväzného nariadenia obce Alekšince č. 3/2019 podľa § 11, bod č.1.
1. Správca dane na území celej obce Alekšince určuje sadzbu miestneho poplatku za komunálne odpady vo výške 0,0765 € na osobu a deň pre poplatníkov, ktorí majú na území obce trvalý alebo prechodný pobyt alebo užívajú nehnuteľnosť, právnická osoba a podnikateľ ktorá užíva nehnuteľnosť za účelom podnikania a za zamestnanca.
Správca dane na území obce Alekšince určuje počet smetných nádob na zber TKO podľa miestnych podmienok nasledovne:
1ks – 120 l nádoba pre rodinný dom – domácnosť s počtom 1- 4 osôb
2ks – 120 l nádoby pre rodinný dom domácnosť s počtom 5 a viac osôb

Vo Vašom prípade ide o 3 člennú rodinu, kde je nárok na 1 nádobu na komunálny odpad. K dispozícií máte nádoby na separovaný odpad, ktoré by mali znižovať objem komunálneho odpadu pri správnom separovaní. Za posledné roky sa občanom znížil objem komunálneho odpadu pri prechode k Ponitrianskemu združeneniu obcí pre separovany zber a nakladanie s odpadmi. VIac informácií sa dozviete http://www.pzo.sk
Anton Kušnír

Podnet

5.1.2020 14:51
Dobrý deň. Chceli by sme Vás poprosiť o riešenie zlého stavu na ulici Železničnej (Hlavnej) od potravín Fresh až po železničné priecestie smerom na Lukáčovce. Na ceste je veľmi hustá premávka s kamiónmi, autobusmi..., chýbajú tu CHODNÍKY a cesta je zaplavená, keďže chýbajú jarky. Po kraji cesty sa veľmi ťažko chodí, je to tu veľmi nebezpečné a zvlášť po tme a v čase dažďov. Vopred ďakujeme za odpoveď.
rodina Pauková, Konečná
Martina Pauková

Naša odpoveď

14.1.2020 22:06
Dobrý deň p. Pauková,

v danom úseku máme spracovaný projekt na výstavbu chodníka. Riešime v súčasnosti nájomné zmluvy s majiteľmi pozemkov. Vieme, že ide o nebezpečný úsek, preto sme v poslednom období vymenili verejné osvetlenie, aby bola miestna komunukácia čo najviac osvetlená. Dúfame, že sa nám podarí v najbližšom čase získať všetky povolenia, aby sme mohli začať s realizáciou chodníka.
Ďakujeme za strpenie.
Anton Kušnír

Otázka

3.9.2019 9:46
Dobrý deň.
Mám podanú žiadosť o pridelenie bytu a chcel by som sa spýtať či bola moja žiadosť kladne vybavená a bol mi pridelený byt, keďže som videľ, že už bola schôdza a prideľovanie bytov.
Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom
Martin Margetín
Martin Margetín

Naša odpoveď

14.1.2020 21:32
Dobrý deň p. Margetín,
mrzí nás to, ale byt Vám nebol pridelený. V žiadosti Vám chýbal doložený príjem a tým pádom ste nespĺňali podmienky.V prípade, že niekto si neprevezme byt, budete oslovený ohľadom doloženia dokladov.Ďakujeme.
Obec Alekšince 

Otázka

30.7.2019 14:42
Dobrý deň chcem sa opitat kedy býva otvorený zberny dvor
meno nezverejnené

Naša odpoveď

31.7.2019 13:42
Dobrý deň, najbližší zber veľkoobjemného odpadu je naplánovaný na 31.8.2019. Polystyrén alebo odpad zo záhrad /haluziny/môžete v čase pracovnej doby a po nahlásení na OcÚ vyviezť na zberný dvor.Pracovník obce pôjde zberný dvor odomknúť a usmerniť Vás , kde odpad uložíte.
OcÚ Alekšince

Otázka

4.5.2019 10:18
Dobrý deň. Ako sa vieme dostať do múzea socializmu a studenej vojny? Funguje to ešte? Koľko sa platí vstupné? Ďakujem
meno nezverejnené

Naša odpoveď

7.5.2019 13:12
Dobrý deň,
klub ČSĽA, ktorý má v prenájme objekt,znovu organizuje deň \"OTVORENÝCH DVERÍ\"dňa 8.mája 2019
Vstupy do KRYTU V ALEKŠINCIACH budú nasledovné :

PRVÝ VSTUP: o 13:00 hod.
DRUHÝ VSTUP: o 14:00 hod.
TRETÍ VSTUP: o 15:00 hod.

Odporúčam Vám sledovať ich stránku Facebook \"Klub ČSĽA\" alebo náš Facebook \"Obec Alekšince\", kde zverejňujeme informácie.

S pozdravom
Cebová

Žiadosť

5.2.2019 15:55
Dobry den, poslite mi prosim Vas aktualny rozbor vody, casti Lahne. Dakujem
Valeria Belanova

Naša odpoveď

6.2.2019 9:24
Dobrý deň,
kópie aktuálneho rozboru vody boli dnes doručené do každej domácnosti v časti Lahne. Protokol o skúške je zverejnený aj na web stránke obce v časti \"Užitočné info\" - Harmonogram odpúšťania vody.

S pozdravom
OcÚ Alekšince

Sťažnosť

2.2.2019 15:42
Dobrý deň,
Touto cestou posielam sťažnosť a zároveň žiadosť na obecný úrad,ohľadne katastrofálneho stavu prístupovej cesty za kynologickým cvičiskom.V prípade dažda sa po ceste nedá dostať k domom,nakoľko sú tam kaluže o priemere 25-35cm,jedna vedľa druhej.Peši sa vôbec nedá chodiť po tejto prístupovej ceste.Žiadam obecný úrad o nápravu tohto stavu.Za vybavenie ďakujem.
S pozdravom Bartko.
Peter Bartko

Naša odpoveď

5.2.2019 14:13
Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Včera t.j. 4.2.2019 bol stav komunikácie upravený.
OcÚ Alekšince

Podnet

2.2.2019 14:49
Dobry den.
Chcel by som sa spytat, ci by sa nedalo nieco spravit z ulicou Dolnolahnianska na Lahnach. Nachadza sa tam vela blata a vody. V lete sa tam zas velmi prasi. Nedalo by sa tam dat asfaltovu?
Ľudovít Arpáš

Naša odpoveď

5.2.2019 14:09
Dobrý deň, cesta ktorú spomínate v podnete nie je majetkom obce, z toho dôvodu nie je možné pristúpiť k úpravám. Medzi obcou a majiteľom daného pozemku prebieha jednanie o odkúpenie tejto časti pozemku.
OcÚ Alekšince

Žiadosť

1.2.2019 13:08
Žiadame o zasypanie výtlkov na ulici Hlboká cesta. Situácia sa už opäť stáva neúnosnou.
Ďakujeme za skoré vybavenie.
Romana Némethová

Naša odpoveď

5.2.2019 14:14
Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Včera t.j. 4.2.2019 bol stav komunikácie upravený.

Otázka

25.1.2019 16:27
Dobrý deň,
Som dočasné ubytovaný v obci a videl som že máte zrekonštruovanú posilovňu, tak by som sa chcel opýtať či je dostupná aj verejnosti?

Erik Balušinský

Naša odpoveď

29.1.2019 8:49
Dobrý deň p. Balušinský,

bližšie informácie ohľadom možnosti navštevovať posilňovňu Vám poskytne správca posilňovne na tel. č. 0902 398 091. Ďakujeme.
Obec Alekšince

Žiadosť

30.10.2018 20:12
Ziadame Vas o vymenu ziarovky na verejnom osvetleni pri nasom pozemku,nakolko uz par dni nesvieti.Sucasne Vas ziadame o opatovne prehodnotenie nasej poziadavky o rozsirenie,popripade zosilnenie sucasneho osvetlenia.Nakolko sucasne osvetlenie je neefektivne a neplni ucel.S pozdravom Ladislav Ohrajter.
meno nezverejnené

Naša odpoveď

6.11.2018 14:06
Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie, porucha bude v blízkej dobe odstránená. Pri plánovanej rekonštrukcii verejného osvetlenia v obci, budú vymenené drevené stĺpy za betónové a dané svetlo bude vymenené za výkonnejšie.

S pozdravom
obec Alekšince

Otázka

13.10.2018 18:08
Dnes, t.j. 13.10.2018 som zbadal, že bolo otvorené Múzeum studenej vojny... Brána bola otvorená a boli tam autá. Už bude možné múzeum navštíviť a kedy? Informácie okolo múzea sú tak utajované, ako bolo utajované veliteľské stanovište vojsk Waršavskej zmluvy - stred.
Ing. Ján Guľa

Naša odpoveď

6.11.2018 6:45
Dobrý deň p. Guľa,

múzeum socializmu a studenej vojny má nového nájomcu. V súčasnosti nájomca dopĺňa vybavenie múzea a začiatkom budúceho roka by malo byť múzeum vybavené na patričnej úrovni k danému obdobiu. Je možné sa prísť pozrieť do objektu po tel. dohode na 0903 652 014.
Ďakujeme.
OcÚ Alekšince

Otázka

1.8.2018 21:25
Dobry den prajem, chcel by som sa Vas spytat, ci nahodou neviete otvaracie hodiny Muzea socializmu a studenej vojny ? Nikde na internete sa k tomu akosi neviem dopatrat. Vopred dakujem za kladne vybavenie, s pozdravom Bury
meno nezverejnené

Naša odpoveď

10.8.2018 14:56
Dobrý deň pán Bury,

Občianskemu združeniu Knieža skončil nájomný vzťah a aktuálne múzeum nie je v prevádzke. Sme v rokovaní s novým nájomcom, takže v blízkej dobe opäť otvoríme CO sklad s novým a ešte tematicky zaujímavejším múzeom.
Sledujte náš web aleksince.sk prípadne facebook, kde zverejňujeme novinky z obce.
Ďakujeme.
OcÚ Alekšince

Otázka

18.7.2018 21:51
Dobry den, chcem sa spytat co so smetnou nabobou, ktora mi dnes po vyvoze komunalneho odpadu zostala s odtrhnutym vrchnakom?
Valeria Belanova

Naša odpoveď

19.7.2018 11:03
Dobrý deň pani Belanová, ďakujeme za upozornenie, ale následnou kontrolou sme zistili, že smetnú nádobu ste si prebrali z obecného úradu v roku 2006. Nakoľko životnosť smetnej nádoby je 6 rokov, odporúčame Vám , aby ste si zakúpili novú smetnú nádobu. Smetnú nádobu máte možnosť si zakúpiť aj na Obecnom úrade Alekšince. Poškodenú smetnú nádobu odovzdajte na zberný dvor.

S pozdravom
OcÚ Alekšince

Informácia

27.6.2018 19:09
Schválili ste Komun.plán soc. služieb2018-23 ,Prosím rozpísať tento plán , na pdmienky v našej obci jednotlivo a podľa bodov. Ako sa budú realizovať jeenotlivé záväzky- plán , do realneho života . Prosím nie v paragrafovom znení , ale konkretne činy a skutky. vašu odpoved´mi nemusíte oznamovať e-mail ,napište do obecných novín , aby to videli všetci Ďakujem oskar jančár
oskar jančar

Naša odpoveď

28.6.2018 8:34
Dobrý deň p. Jančár,

obecné zastupiteľstvo dňa 21.6.2018 schválilo Komunitný plán sociálnych služieb obce Alekšince na roky 2018 - 2023. Na základe analýzy a potrieb obyvateľov našej obce sa vymedzilo 7 priorít:
1. Opatrovateľská služba, Terénna služba
2. Sociálna služba v zariadení
3. Stravovanie starších a odkázaných osôb
4. Spoločensky neprispôsobivé osoby
5. Vybudovanie bezbariérovosti v obci
6. Legislatíva
7. Bytová výstavba a podpora obnovy bytového fondu

Toto je prvý krok k spusteniu sociálnych služieb. Pripravujeme akčný plán, ktorý bude vymedzený na každú prioritu. Podľa finančných možností a záujmu o dané služby začneme postupne realizovať jednotlivé priority. Aktuálne pripravujeme všeobecne záväzné nariadenie o poskytovaní sociálnych služieb, kde sa špecifikujú podrobnejšie potrebné náležitosti. Plánujeme zverejnenie aj v Alekšinských novinách na jeseň. Letné číslo bolo počas schválenia OZ už v tlači.
Ďakujem.
OcÚ Alekšince

Otázka

22.6.2018 12:11
dobry den chcem sa opytat na muzeum studenej vojny a socializmu co je pri vasej dedine ci este funguje kedze akosi z webu zmizli vsetky info.... dakujem
ondrej Balazik

Naša odpoveď

28.6.2018 7:48
Dobrý deň pán Balážik,

Občianskemu združeniu Knieža skončil nájomný vzťah a aktuálne múzeum nie je v prevádzke. Sme v rokovaní s novým nájomcom, takže v blízkej dobe opäť otvoríme CO sklad s novým a ešte tematicky zaujímavejším múzeom.
Sledujte náš web aleksince.sk prípadne facebook, kde zverejňujeme novinky z obce.
Ďakujeme.
OcÚ Alekšince

Otázka

20.3.2018 21:54
Dobrý den, zabývám se restaurováním vitráží. Mám informaci, že je (snad)ve vašem kostele sv. Anny malované okno s námětem sv. Anny s Pannou Marií (vkomponováno do medailonu). Domnívám se, že návrh vašeho okna i toho, které jsem právě restauroval, pocházejí od stejného autora (Fr. Urban). Mé okno nese stejný námět. Pokud jsou mé informace správné, mohu vás poprosit o fotografie tohoto okna? Chápu, že máte mnoho jiných povinností, ale rád bych snímky vašeho okna a zmínku o něm zahrnul do závěrečné restaurátorské zprávy na které právě pracuji. Za vaši pomoc vám srdečně děkuji a zdravím vás. David Roskovec
David Roskovec

Naša odpoveď

21.3.2018 7:39
Dobrý deň p. Roskovec,

minulý rok v septembrovom čísle sme uverejnili článok s názvom \"Memento z vitráže v kostole svätej Anny\" od Petra Novosedlíka (Vlastivedné múzeum v Hlohovci). V článku sa nachádzajú aj fotky vitrážií. Alekšinské noviny nájdete na internetovej stránke v časti - Dokumenty - Alekšinské noviny - Ročník 2017 alebo tu máte priamo link na dané číslo.
http://www.aleksince.sk/documents/64/aleksinske-noviny-2017-09-september-web.pdf
Anton Kusnir

Žiadosť

24.10.2017 8:57
nefunkčné svietidlo pred domom č. 186 na ulici Gecovská.
Anna Hrubá

Naša odpoveď

27.10.2017 11:45
Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Dnes 27.10.2017 bola porucha odstránená.

S pozdravom
OcÚ Alekšince

Otázka

12.6.2017 12:40
Vážený pán starosta,

obraciam sa na Vás s prosbou, keďže mojej mame nechcete / nemôžete pomôcť s problémom, na ktorý už roky apeluje, a to je nelegálne odtekanie žumpy cez jej / náš pozemok. Nerada by som bola, keby tento problém prerástol do médií, a vrhol tak, negatívnu informáciu na Vašu obec. Smrad zo žumpy nám otravuje život, nehovoriac o zdravotných záležitostiach. Rada by so upriamila Vašu pozornosť na blog.SME z 5.6.2017 pod názvom Prečo by to malo byť jednoduché? ktorý by ste si mali prečítať. Volili Vás ľudia a pre nich by ste tu mali byť!

S pozdravom,

PS: Ak treba, rada sa s Vami stretnem osobne.
Andrea Fašungová

Naša odpoveď

18.6.2017 11:56
Dobrý deň,
podnet Vašej maminy evidujeme a už dlhší čas ho riešime. Nie je pravda, že jej nechceme s daným problémom pomôcť. Aktívne komunikujeme s jednotlivými úradmi a hľadáme možnosti ako daný problém čo najjednoduchšie vyriešiť. Daná žumpa nie je na obecnom pozemku, neevidujeme k nej žiadnu dokumentáciu, ale leží v katastrálnom území obce Alekšince. Obec nemá dostatok kompetencií aby mohla daný problém vyriešiť.
Danému podnetu sa budeme aj naďalej venovať a keď budeme mať stanovisko od dotknutých inštitúcií, budeme Vás kontaktovať.
OcÚ Alekšince

Otázka

27.3.2017 15:45
Prečo nám stále tečie zakalena voda už dva týždne!!!
Dušan Ďubek

Naša odpoveď

28.3.2017 13:25
Dobrý deň,
táto nepríjemná situácia bola pravdepodobne spôsobená tým, že v zimných mesiacoch nebolo možné pravidelne odpúšťať vodu, nakoľko boli hydranty zamrznuté. Hneď ako to bolo možné, pristúpili sme k pravidelnému odpúšťaniu vody a tak veríme, že sa tento problém vyrieši.
OcÚ

Otázka

1.3.2017 12:58
Chcel by som sa spýtať ,aká bola odozva na separovaný zber od Ponitrianskeho združenie obcí pre separovaný zber, Výčapy Opatovce - ktorý bol realizovaný v minulom roku, ako skúšobný rok .
Majú spracovanú nejakú štatistiku ohľadom zberu v obci?
Ďakujem za odpoveď
Bíro
Gabriel Bíro

Naša odpoveď

3.3.2017 18:13
Dobry den p. Biro,

zmenu vnimame pozitivne, kedze system spred roka bol uz neudrzatelny a este k tomu nastala novelizacia zakona o odpadoch v roku 2016, kde sa podmienky este sprisnili. Samozrejme ako kazdy novy projekt, v zaciatkoch sa vyskytli mensie nedostatky, ale stale sa doladuju detaily. Ohladom personalnych kapacit, vyuzivame tie sily na ine prace, dufam ze to vidiet aj v obci. Pozadovali sme od zdruzenia detailnu statistiku az na supisne cislo, ale do dnesho dna nam nebola dodana. Opatovne si ju vyziadame. Na stranke v casti /uzitocne-info/separovanie-a-nakladanie-s-odpadmi/ najdete udaje o mnozstvach vyzbieraneho komunalneho odpadu za rok 2016. Ide o celkove cisla v jednotlivych komoditach, kde vidiet vyrazny narast separovaneho odpadu s porovnanim oproti predchadzajucim rokom. Finacne budeme mat do konca juna vycislene naklady za rok 2016, nasledne budeme vediet vyhodnotit uspesnost projektu. Spustime anketu, kde zistime ako su obcania spokojni so zmenou separovania.
Dakujeme za otazku.
Ing. Anton Kušnír - poslanec OZ

Informácia

2.1.2017 22:48
Kedy bude nový harmonogram vývozu separovaného zberu? Ďakujem veľmi dobre za odpoveď
Gabriel Bíro

Naša odpoveď

3.3.2017 13:01
Dobrý deň,

harmonogram vývozu komunálneho a separovaného odpadu v roku 2017 je v časti užitočné info v podstránke separovanie a nakladanie s odpadmi (link: http://www.aleksince.sk/files/harmonogramvyvozu-komunalneho-a-separovaneho-odpadu-v-roku-2017.pdf).
Harmonogram dostanete v januárovom čísle Alekšinských novín ako prílohu.
Najbližsí vývoz:
6.1.2017 - komunálny zbytkový odpad
19.1.2017 - plasty + kovové obaly
20.1.2017 - komunálny zbytkový odpad

Ďakujeme za podnet a prajeme pekný deň.
Ing. Anton Kušnír - poslanec OZ

Podnet

30.9.2016 12:02
Dobrý den taktiež mam negatívnu skúsenosť s ihriskom za obecným úradom. Cez leto teda ihrisko bolo v zlom stave, napr. ani jedna hojdačka k dispozícii. Od vtedy sme tam uz radšej nešli. Počas futbalu občas navštívime ihrisko na štadióne.
meno nezverejnené

Naša odpoveď

30.9.2016 12:40
Dobrý deň, ako som už napísala v odpovedi na prvý podnet, ihriská sa pravidelne kontrolujú,priebežne podľa potreby opravujú. V júni bola vykonaná väčšia oprava ihrísk, výmena piesku. Čo sa týka hojdačiek, nakoľko máme zlé skúsenosti s viacnásobnými krádežami hojdačiek, rozhodli sme sa neriešiť hojdačky v otvorenom priestore.
Cebová Eva OcÚ Alekšince

Podnet

29.9.2016 13:14
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či by nebolo možné zrekonštruovať detské ihrisko, nakoľko je v dezolátnom stave. Mamičky v tejto obci nemajú žiadnu možnosť aby sa ich deti mohli hrať na čerstvom vzduchu na nejakom ihrisku. Jediné ihrisko, ktoré je v obci patrí pod Materskú škôlku a to je uzamknuté.
Silvia Nemcová

Naša odpoveď

29.9.2016 14:25
Dobrý deň,
na základe Vášho podnetu práve bola vykonaná kontrola detských ihrísk pri obecnom úrade.Ani jedno z ihrísk sa nenachádza v dezolátnom stave ako to popisujete. Mamičky v tejto obci využívajú všetkých päť ihrísk, ktoré sú prístupné verejnosti, a to : tri detské ihriská pri obecných bytovkách a dve detské ihriská pri obecnom úrade, ktoré boli 14.6.2016 zrekonštruované a piesok v pieskoviskách vymenený. Fotografie z tejto rekonštrukcie si môžete pozrieť na našej facebook stránke https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1113322005395081&set=pb.100001518769148.-2207520000.1475149808.&type=3&theater.
Záleží nám na tom, aby sa rodičia so svojimi detičkami mali kde bezpečne hrať, preto pravidelne vykonávame kontroly a údržby detských ihrísk, lavičiek a okolia.
Cebová Eva OcÚ Alekšince

Žiadosť

11.9.2016 14:48
Dobrý deň prajem.Mali by sme záujem o nájomne byty u Vás v Alekšinciach.Aké sú podmienky pridelenia bytu.Ďakujeme
meno nezverejnené

Naša odpoveď

13.9.2016 9:17
Dobrý deň,
podmienky prideľovania nájomných bytov na území obce Alekšince máme schválené vo http://www.aleksince.sk/documents/7/vzn-2014-2-o-podmienkach-pridelovania-najomnych-bytov-na-uzemi-obce-aleksince.pdf\\
Žiadosť o nájomný byt môžete podať do podateľne OcÚ Alekšince, poslať poštou alebo mailom obec@aleksince.sk
S pozdravom
Cebová Eva OcÚ Alekšince

Informácia

26.8.2016 18:29
Chela by som sa informovať kedy bude kanalizácia dobudovaná aj do časti žomboch, aby sme vedeli či sa nám oplatí budovať žumpu keď sa chystáme nasťahovať budúci rok na jar . Ďakujem
meno nezverejnené

Naša odpoveď

1.9.2016 18:01
Dobrý deň,
v súčasnosti sa dokončujú etapy, ktoré boli dlhšiu dobu zakopané a ktoré chceme ešte v tomto roku napojiť na čističku odpadových vôd. Ďalšou etapou by mala byť etapa od kostola po Jednotu a následne budeme pokračovať v ďalších etapách. Všetko záleží na tom, ako sa nám podarí získať finančné prostriedky z eurofondov, prípadne vstupu investora na dokončenie diela. Z môjho pohľadu by sa vo Vašom prípade oplatilo vybudovat žumpu, kedže Vám nevieme v tomto období zaručiť, kedy bude kanalizácia dobudovaná v časti Žomboch.
Ďakujem.
Ing. Anton Kušnír - poslanec OZ

Otázka

5.6.2016 20:31
anna.ferencova22@gmail.com
Dobry den,zaujimalo by ma kedy budu hody vo vasej dedinke v tomto roku 2016?Minuly rok boli na Annu.Vopred dakujem za odpoved
Anna Ferencova

Naša odpoveď

5.6.2016 20:41
Dobrý deň, hody budú tento rok 24.7.2016.

S pozdravom OcÚ Alekšince

Otázka

9.5.2016 9:08
Ja by som sa chcela opytat ,ze Na kedy padnu hody v tento rok. Dakujem
meno nezverejnené

Naša odpoveď

11.5.2016 21:31
Dobrý deň, hody budú tento rok 24.7.2016.

S pozdravom OcÚ Alekšince

Žiadosť

4.4.2016 16:22
Prosim o uvedenie IBANU pre uhradu
dane z nehnutelnosti ,c.1600777151.Ďakujem M.Jarábková
meno nezverejnené

Naša odpoveď

4.4.2016 21:22
Dobrý deň,
Bankové spojenie: Prima banka Slovensko, a.s.
IBAN: SK50 5600 0000 0008 0978 7004
Č.u. nájdete na našej web stránke v časti \"Kontakty\"
http://www.aleksince.sk/kontakt/


S pozdravom
Cebová

Otázka

22.3.2016 8:29
Dobrý deň,
Chcel by som sa informovať k problematike vypúšťanie obsahu žúmp do záhrad.
Už sa pomaly blíži ten čas kedy sa tento problém stáva najpálčivejším. Myslím, že to pozná mnoho z Vás... Úmorný pracovný deň, konečne pekné počasie, ale kde sa vzal tu sa vzal, nepríjemný zápach evokujúci nezákonnú domácku „likvidáciu“ biologického odpadu (rozumej vypúšťanie obsahu žumpy). Ako si tak sedíte na terase/ v záhrade a užívate si „vôňu“ letného večera nechce sa Vám veriť, že takéto niečo je v možné. Odhliadnuc od faktu, že takýmto konaním devastuje naše životné prostredie (okrem iného aj naše Alekšinské podzemné vody bohaté na fosfáty a dusičnany), týmto konaním znepríjemňuje život najmä svojim spoluobčanom. (Povedzme si úprimne táto situácia trvá už desiatky rokov.)
Poprosím Vás, začnite v tejto veci konať. Nie som fanúšikom represie, pretože takéto konanie určite neutuží susedské vzťahy, avšak pri opakovanom previnení by malo zo strany obce dôjsť k určitej forme postihu. Pokúste sa prosím nájsť spôsob, ako podporiť občanov, aby normálnym spôsobom likvidovali obsah žúmp, aby to nebrali len, ako nepríjemnú, finančné náročnú povinnosť, ale by si uvedomili, že takýmto spôsobom prispejú k trvale udržateľnému rozvoju našej obce a zachovaniu zdravého životného prostredia.
Neexistencia kanalizácie predsa nemôže ospravedlňovať takéto konanie.

Existuje v obci VZN, ktoré zakazuje takéto konanie ?
-Ak áno určuje aj postih za takéto konanie ?
-Ak áno kto je garantom jeho dodržiavania ?
-Sleduje sa vôbec jeho dodržiavanie, alebo je závisle len na bonzovaní suseda na suseda?
Aké možnosti poskytuje obec pokiaľ obyvateľ vzhľadom na svoje finančné možnosti nemôže zabezpečiť ekologickú likvidáciu takéhoto odpadu ?
Zároveň Vás prosím o poskytnutie názoru/pohľadu/možností riešenia tohto problému z krátkodobého pohľadu. (nezaujíma ma oklieštená kanalizácia ani čistička pokiaľ na ňu nebude povinne napojený každý obyvateľ obce)
meno nezverejnené

Naša odpoveď

25.3.2016 16:45
Dobrý deň,

problém vypúšťania obsahu žúmp do záhrad, prípadne odtokového kanála dažďovej vody evidujeme a plánujeme túto problematiku riešiť. Rovnaké pocity ako Vy má množstvo ľudí a okrem nepríjemného zápachu to má aj negatívne dôsledky k životnému prostrediu. Tento problém sa v minulosti neriešil, takže väščina domácností sa naučila vypúšťať obsah žump do záhrad.
V súčastnosti sa dokončujú prvé etapy kanalizácie, kde by sa v priebehu tohto roka mohlo napojiť okolo 200 domácností, čo tvorí takmer 1/3 obce. Po spustení čističky odpadových vôd chceme zakúpiť obecný fekál, kde by sme ostatným domácnostiam, ktoré nie sú napojené na kanalizáciu ponúkli lacnejšie zneškodnenie obsahu žúmp.
K vašim otázkam, v súčasnosti neexistuje VZN, ktoré by riešilo zneškodnenie obsahu žúmp, na Váš podnet som začal prípravy na návrh VZN, ktoré predložím na OZ v najbližšom čase. Návrh VZN bude minimálne 15 dní pred zasadnutím zvrejnené na nástenke a webe, kde bude možnosť ho pripomienkovať. Je to na dlhšiu diskusiu, aby sme vedeli v praxi prípadné opakované porušenia sankcionovať. Po schválení VZN, bude mať obec spracované pravidlá ako postupovať.
Dúfam, že som Vám na otázky zodpovedal, pokúsime sa v najbližsom čase prijať opatrenia, ktoré by tieto problémy vyriešilo.
V prípade ďalších otázok ma môžete kľudne kontakovať na mail: anton.kusnir@gmail.com.

Ďakujeme za Váš podnet.
Ing. Anton Kušnír - poslanec OZ

Otázka

5.2.2016 11:37
Dobrý deň, rada by som sa informovala, kedy bude na stránke zverejnení inzerát, ktorý som zadávala asi pred týždňom, ďakujem :)
pekný deň
meno nezverejnené

Naša odpoveď

7.2.2016 17:23
Dobrý deň, inzercia je určená hlavne pre fyzické osoby - občanov Alekšiniec, ktorí môžu na našej stránke zverejňovať inzerciu. Z dôvodu, že sme označili vašu inzerciu ako firemnú - ponúkajúcu finančné poradenstvo, tak bola zamietnutá. Po zvážení vašej otázky, sme následne inzerát zverejnili.
Ďakujeme.
Ing. Anton Kušnír - poslanec OZ

Otázka

18.12.2015 18:37
Dobrý deň,
Kedy sa V obci Alekšince bude niečo robiť s pitnou vodou? AK JE TO VLASTNE PITNÁ VODA? Voda zapácha,často tečie žltá až hnedastá. A o tom že sa nedá piť ani nehovorím.Čiže vodu na pitie už dlhodobo občania kupujú.Táto otázka je tu už znova.Ľudia obce Alekšince už nechcú takú vodu, ktorá sa nedá vôbec použiť ako pitná.Tento problém je dlhotrvajúci.Ak sa vôbec dá hovoriť v tomto prípade o pitnej vode.Čo tak dať spraviť rozbor tejto akože pitnej vody?
ĽUDIA CHCETE TÚTO PITNÚ VODU ĎALEJ VO VAŠEJ DOMÁCNOSTI?
S pozdravom Chlebec
Vladimír Chlebec

Naša odpoveď

20.12.2015 10:04
Dobrý deň,
dňa 27.11.2015 sa v našej obci uskutočnilo verejne zhromaždenie občanov, kde nebola daná žiadna pripomienka ku kvalite vody, no aj napriek tomu poslanci a starosta z vlastnej iniciatívy informovali spoluobčanov o riešení tejto situácie, čo znamená, že ani starostovi ako aj poslancom nie je tento problém ľahostajný a rieši sa. Pár viet zo zápisnice :Ing. Božik informoval občanov ohľadom obecného vodovodu, obecná voda obsahuje zvýšené množstvo mangánu, ktoré chce obec riešiť filtráciou. Nie je to lacná záležitosť, ale obecné zastupiteľstvo so starostom sa s tým zaoberá.
Starosta informoval, že mangán sa zráža v potrubí a pri väčšom odbere sa odtrhne a vtedy zvykne zafarbiť vodu, nie je to škodlivé ale nepríjemné.
Zápisnicu zo zhromaždenia občanov si môžete pozrieť na tomto linku:
http://www.aleksince.sk/documents/51/zapisnicazhromazdenieobcanov27112015.pdf
Cebova Eva- zamestnankyňa obce

Informácia

17.12.2015 8:20
Dobry den, chcem sa spytat dnes nam NKS vysypali komunalny odpad zo smetnej nadoby chcem dat smetnu nadobu do dvora a zostala tam bez vrchnaka. Pracovnik ktory s tymto smetakom narabal mi povedal ze tam nebol srob. Ako mi tam mohol vrchnak drzat bez srobu pytam sa. Sama osobne vecer som nadobu vyviedla von a nic take som nevidela este som vysypala posledne smeti a zavrela vrchnak. Teraz mame smetnu nadobu bez vrchnaka a muz ktory nam ho vysypaval sa ma pyta: Kto vam bude opravovat smetak? To sa pytam aj ja. Ako sa da opravit bez vrchnaka, ktory zostal v smetarskom aute?
Teraz je to slovo proti slovu. Ja tvrdim, ze vecer bolo vsetko v poriadku. Ake su moje moznosti na opravu . Dakujem za odpoved.
meno nezverejnené

Naša odpoveď

17.12.2015 9:31
Dobrý deň,
opravu smetnej nádoby v takomto rozsahu neriešime. Nakoľko sme v evidencii zistili,že už máte nárok na bezplatnú výmenu smetnej nádoby, poškodenú nádobu odovzdajte v stránkové dni na obecnom úrade a následne Vám bude bezplatne vydaná nová smetná nádoba.
Cebová Eva - zamestnankyňa obce

Informácia

11.11.2015 19:40
Dobry den,chcela by som sa spytat na avizovane najomne byty,v akej casti sa bude stavat,a v akom casovom horizonte.....Dakujem
meno nezverejnené

Naša odpoveď

12.11.2015 9:08
Výstavba nových nájomných bytov je vo fáze prípravy projektovej dokumentácie, ktorú spolu so žiadosťou o dotácie podáme do 15.1.2016. V priebehu roka 2016 sa posúdia žiadosti a keď budeme úspešní, tak po podpise zmlúv sa môže začať s výstavbou.

Byty by mali vyrásť v centre obce medzi obecnými nájomnými bytmi 15 b.j. a 9+6 b.j.
Ing. Anton Kušnír - poslanec OZ

Otázka

31.8.2015 16:45
Dobrý deň,
Mám otázku kedy sa V obci bude niečo robiť s pitnou vodou? Voda zapacha,často tečie žltá až hnedasta A o tom že sa nedá piť ani nehovorím.Cize vodu na pitie už dlhodobo kupujeme.
Ďakujem S pozdravom Zahorska
meno nezverejnené

Naša odpoveď

31.8.2015 17:50
Dobrý deň,
riešenie problému kvality pitnej vody je pre OZ v súčasnosti prioritou. Oslovili sme firmy, ktoré nám pripravujú podklady k zlepšeniu kvality pitnej vody.
Stále prebiehajú stretnutia so zástupcami firiem, kde sa snažíme nájsť spôsob ako najefektívnejšie tento problém vyriešiť. Dúfam, že čoskoro nájdeme metódu ako vyfiltrujeme vodu k spokojnosti nás všetkých. Ďakujem
Ing. Anton Kušnír - poslanec OZVoľby do NR SR 2020

Hlásenia miestneho rozhlasu
15.1.2020 - 13:11
S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás dňa 14.1.2020 opustil náš drahý spoluobčan Emil Maršala vo veku 84 rokov. Posledná rozlúčka s drahým zosnulým bude 18.1.2020 o 11,00 hod. so sv. omšou. Smútiacej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.


Odber noviniek
Chcete vedieť čo je nové v Alekšinciach? Prihláste sa na odber noviniek.

Počasie online
Predpoveď počasia
Po kliknutí na obrázok sa otvorí v novom okne stránka www.svieti.sk
Stránkové dni
Pondelok730 - 1545
Streda730 - 1700
Štvrtok730 - 1200
Piatok730 - 1315

Obedná prestávka:
1200 - 1230

Facebook
Inzercia
Kalendár
Dnes je:
Piatok   17.  Január  2020
Meniny má Nataša
PoUtStŠtPiSoNe
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112