Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

POČAS OBDOBIA DUŠIČIEK MYSLIME AJ NA NAŠU PLANÉTU

Dátum: 29.10.2023
Autor: Eva Cebová
Počet videní: 460
2 min. čítania
POČAS OBDOBIA DUŠIČIEK MYSLIME AJ NA NAŠU PLANÉTU

Ministerstvo životného prostredia SR

Správať sa zodpovedne a ekologicky, aj počas obdobia dušičiek, môže každý sám od seba. Pri dekorácii hrobových miest je dôležité uprednostniť environmentálne vhodnejšie alternatívy, ktoré sú priateľskejšími k životnému prostrediu. Takýmto výberom sa dokáže predchádzať množstvu plastových kvetov, vencov či kahancov na skládkach odpadov, ktoré sa každoročne nahromadia práve počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatke zosnulých.
Čo odporúča envirorezort ❓
????Predchádzať vzniku odpadu napríklad tak, že obmedzíme kupovanie vecí, ktoré skončia na skládke.
????Uprednostniť environmentálne vhodnejšie alternatívy pred plastovými - umelé kvety a vence sú vyrobené predovšetkým z plastu a ďalších materiálov, ktoré sa dajú len ťažko vytriediť a recyklovať. Výsledkom je, že skončia v zmesovom komunálnom odpade a na skládke odpadov. Skúsme na spomienkové predmety použiť vence z prírodných materiálov, živé kvety v črepníkoch a sklenené svietniky.
????Dôležité je uvedomiť si, že živé alebo rezané kvety, zelené časti vencov, či drobné drevené ozdoby po doslúžení patria do kontajnerov na biologicky rozložiteľný komunálny odpad.
????Sklenené svietniky a sklenené časti kahancov je možné použiť opakovane, a po doslúžení patria do kontajnerov na sklo.
????Ostatné plastové, alebo kovové časti patria do zbernej nádoby na plasty a kov.
 
dusicky

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.