Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Optická sieť v obci

Dátum: 22.11.2023
Autor: Eva Cebová
Počet videní: 582
3 min. čítania
Optická sieť v obci

Oboznámenie občanov

Vážení občania,

niekedy vo februári tohto roku som vám oznámil, že v našej obci sa ide budovať optický internet a podľa informácií, ktoré som v tom čase dostal som si dovolil vám sľúbiť, že do konca roka bude hotový v celej obci. V priebehu roka sa vykonávali výkopové práce, ktoré mnoho krát spôsobovali určité obmedzenia v doprave a taktiež ste museli strpieť aj rozkopávky pred vašimi obydliami. Niekedy z toho bola trochu nervozita, avšak zvládli sme to spolu skoro na jednotku. Viem, že aj teraz by sa dali nájsť nejaké drobné nedorobky, hlavne na chodníkoch, no všetko sa postupne poopravuje.

Na to je jedno porekadlo „ keď sa rúbe les, tak triesky lietajú“

Osobne som vám vďačný za určitú mieru tolerancie pre firmu, ktorá tieto práce vykonávala. Dnes môžem povedať, že práce v rozsahu projektovej dokumentácie sú hotové, ba dokonca sa priebežne po konzultáciách dopĺňali aj pripojenia, ktoré neboli v pláne.

V priebehu roka som pravidelne dostával otázky, že kedy bude ktorá ulica urobená a kedy sa bude dať pripojiť. Priznám sa, že som mal trochu obavy, či to naozaj stihneme do termínu, ktorý som vám vo februári oznámil. Spoločnosť Telecom má totižto takýchto projektov rozpracovaných veľa a Alekšince neboli jediné na dokončenie. Vznikali dohady a rôzne neoverené informácie, že sa to u nás preruší a pokračovať sa bude niekedy na budúci rok. Mňa to tiež trápilo lebo som nemal úplnú istotu ako to dopadne a preto som sa v priebehu vykonávania prác nevyjadroval k termínu dokončenia.

Dnes som dostal oficiálny email, že po dátume 04.12.2023 sa budú môcť pripojiť všetky pripojovacie body podľa pôvodného projektu a pre mňa to znamená, že vlastne celá obec, až na pár výnimiek, ktoré neboli v projekte a tých nie je veľa.

Obec dostala poďakovanie za súčinnosť a vytváranie podmienok na budovanie diela, to znamená, že poďakovanie patrí nám všetkým spoločne, aj keď niektorí občania trošku kriticky reagovali. Myslím, že rozhodnutie spustiť celú obec padlo pre to, že ste prejavili veľký záujem o pripojenie a naďalej sa môžete informovať u operátora na termíne pripojenia vašej domácnosti.

Na záver už len toľko, všetkým vám osobne ďakujem  za trpezlivosť a ústretovosť.

 

Ing. Pavel Božik

starosta