Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Drobný odpad po dedine

Vyriešený
Prijatý: 19.05.2020
Zodpovedaný: 21.05.2020
Autor: Ivan Sleziak
Zodpovedal: Anton Kušnír

Podnet:

Dobrý deň, rozumiem, že obec má svoje starosti, ktoré sa počas krízy budú ešte viac prioritizovať a rebríček tých, ktoré sa vyriešia sa prispôsobí ekonomickej situácii. Avšak, problém s drobnými odpadkami po dedine je už alarmujúci. Takmer na každej ulici sa nachádzajú plastové fľaše, krabičky od cigariet, igelitové vrecká, plechovky od nápojov, rôzne plastové vrecia a iné odpadky. Nehovoriac o potoku a verejných priestranstvách. Je pre mňa obtiažne dať návrh, ako riešiť túto situáciu, kdeže netuším čím disponuje obec, ale vyčistenie dediny sa dá zorganizovať aj bez finančnej straty na mzde, osadenie (početné!) košov na týchto miestach sa dá taktiež vyriešiť aj inak ako kúpou drahých nádob. Myslím, že kreativita by v tomto prípade mohla značne pomôcť obci ušetriť financie a vyriešiť drobné problémy, ktoré však už teraz začínajú robiť problémy okolitej prírode. Ďakujem za tento priestor na vyjadrenie a za prečítanie podnetu. Pekný deň.


Odpoveď:

Dobrý deň p. Sleziak,

čistota obce je vizitkou obyvateľov, ktorí v nej bývajú. Vačšina z nás je disciplinovaných ale nájdu sa občania, ktorí verejné priestranstvá znečisťujú. Určite ste si všimli, že v posledných rokoch pribudli odpadové nádoby v okolí obecného úradu, na každej rekonštruovanej autobusovej zastávke. Ale tak ako píšete, nemôžu byť tieto nádoby všade. V rámci roka bývajú brigády, kde sa časti obce vyčistia. Zamestnanci úradu sa starajú o verejné priestranstvá a snažia sa udržat poriadok. Ale sme otvorení každému dobrému nápadu ako s týmto problémom bojovať. Ak máte konkrétné riešenie, pošlite nám ho.

Ak ste mysleli konkrétnu znečistenú časť obce, pošlite nám fotku.

Ďakujeme.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.