Doručenie kuriérom už od €
Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Žiadosť o prehodnotenie umiestnenia spomaľovača na ceste

Vyriešený
Prijatý: 29.08.2023
Zodpovedaný: 10.11.2023
Autor: Gabriel Bodiš
Zodpovedal: Eva Cebová

Podnet:

Dobrý deň, žiadam Vás v mene obyvateľov bytového domu Alekšince 397 o prehodnotenie umiestnenia spomaľovača na ceste pred bytovým domom Alekšince 397. Predmetný spomaľovač vytvára rušivý element prostredníctvom pribrzďovania áut a následného rozbiehania sa a to hlavne v nočných hodinách v čase nočného pokoja. Zároveň je tento spomaľovač veľmi neefektívne umiestnený nakoľko je to dosť ďaleko od školy a neplní teda účel bezpečnosti voči deťom nachádzajúcimi sa v blízkosti školy. Vodiči áut zvyknú totiž prejdením cez spomaľovač smerom na školu opäť auto rozbehnúť do vysokej rýchlosti čo nie je pre okolie školy kde je veľký pohyb detí vôbec bezpečné. Taktiež to platí aj z opačného smeru kde autá po prejdení spomaľovača sa opäť prudko rozbehnú a pribrzďujú až tesne pred spomaľovačom pred bytovým domov Alekšince 397. Preto Vás žiadame o prehodnotenie umiestnenia predmetného spomaľovača bližšie ku škole pred križovatku ku obecnému úradu. Za skoré vyriešenie tejto žiadosti Vám vopred ďakujeme. S pozdravom obyvatelia bytového domu Alekšince 397.


Odpoveď:

Dobrý deň obyvatelia bytového domu č. 397 Alekšince.

Umiestnenie spomaľovačov v našej obci bolo vopred konzultované s dopravným inšpektorátom, ktorý nám dal odporúčanie na jeho umiestnenie z viacerých dôvodov, a to: poloha umiestnenia sa nachádza v obytnej zóne, čím sme chceli zabrániť rýchlym presunom áut, kde sa pohybujú rodiny s deťmi, ďalej sa nachádza pred križovatkou, pred parkoviskom pod kultúrnym domom, kde parkujú aj obyvatelia bytových domov. Umiestneným spomaľovača obec zčasti zabránila rýchlym a hlučným prejazdom niektorých áut v okolí bytoviek a hlavne v okolí školy.

Jeho presunutie nie je v súčasnej dobe plánované.

S pozdravom starosta obce

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.